Magnetonská Jiskra z 30.6.1972-sportovní výsledky-

Střelecká soutěž 4členných družstev LM-1.Nářadí Hulín,jednotlivci-samopal1.s.Žáček-Loana Holešov,lehký kulomet-1.s.Utěkal-TON 2 Holešov,pistole-1.s.Barták-TOS Hulín/PAL Magneton byl v družstvech 9. a Oldřich Ivánek v samopalu 15.-80 terčů ze 100 trefil./Nohejbalová liga-DP Praha-Slavia Plastika Kroměříž 4:4-že prý to rozhodčí špatně pískal a nadržoval domácím.TJ Podolí Praha-Slavia Plastika 5:3/-Sestava Kroměříže-ing. Holubníček,Opravil,Ploc,Němčák,ing.Ginter,ing.Laskafeld,Horák a Zapletal./Kroměřížské derby v kopané-Slavia-Dukla 4:2(2:1) na Rejdišti-branky-13.minuta-Doležalova střela z dálky našla přesně šibenici branky Dukly,takže 1:0 pro Slavii,týž hráč byl aktérem pokutového kopu v 19.minutě za hraní hostí rukou a zvýšil na 2:0,,ve 30.minutě hosté snížili hlavičkou Batanyiho.Ve 2.poločase ve 48.minutě zahodil Batanyi penaltu,trefil tyč,v 61.naopak na druhé straně proměnil penaltu opět Doležal za sražení Vl.Humpy,v 68.zvýšil Košulič na 4:1 a v 80.snížil Macháček na 2:4 z pohledu budoucího VTJ,dorazil odraženou střelu od tyče./Ze Slavie odešel útočník Tománek do Uherského Hradiště a v Dukle ukončili vojenskou službu Duda a Batányi-po zápase.Diváků bylo 1600./Okresní přebor odbíjenkářů-tehdy aktuální pořadí-1.Chropyně,,B"-2.Dukla Holešov,,B"-poslední Zborovice/Závody v orientačním běhu připravovali-pohár Hanáckých Atén(2.7. to mělo být),893 závodníků bylo přihlášeno ze 64 oddílů ČSSR a ze zahraničí tam bylo 67 účastníků z Maďarska,Rakouska,Norska,Švédska a Finska a v září pak plánovali MS v severních Čechách.A o rok dříve ten Pohár Hanáckých Atén měl start a cíl v Orlovicích,paradoxně.